Sizden gelenler

REFERANSLARIMIZ

Daha önce beraber çalıştığımız onlarca pati dostlarımızdan birkaçı

Miço isminde bir kızım var, O sokağa atılmış bir Golden. İki yıl önce hayatıma tesadüfen girdi. Hande hanım'la tanışmamız da Miço ile yaşamaya başlamamız dan kısa bir zaman sonra oldu. Sokakta kalmış bir can olan Miço ile yaşadığımız sorun tasma ile yürürken beni çok zorlamasıydı. Hande hanım'la tanıştıktan sonra bu konuda eğitim almaya başladık kendisinden. Birlikte uyumlu ve keyifli yürütebilmeyi öğrendik. Miço ile birlikte ben de öğrenmeye başladım. Köpek dünyasına dair bilgiler, tavsiyeler, ihtiyaç duyduğumda yönlendirmeler... Eğitim sürecinden sonra Hande hanım'ın sağladığı en önemli hizmet pansiyon hizmeti. Şehir dışına çıkarken en büyük derttir o evlatların ne olacağı. Aklınız kalır, vicdanen zorlanırsınız. İki yıldır bu durum benim için kaygı verici olmanın aksine son derece içimin rahat ettiği bir durum. Köpek psikolojisi, ihtiyaçları konusunda uzman, güvenilir ve profesyonel yaklaşan birine Miço'yu emanet etmek çok büyük bir konfor. Miço da bu durumdan çok hoşnut Hem Hande hanım'ı çok seviyor hem orada başka köpeklerle vakit geçirebiliyor. Ben tatil yaparken o da tatil yapmış oluyor. Miço benim için çok önemli ve onunla ilgili her konuda Hande hanıma güvenim tam.

ÖZLEM KODAZ/ESKİŞEHİR

Köpeğim Lila'yı 7 aylıkken sokaktan sahiplendik. Ona yuva olmaya çalıştık, doğrularımız yanlışlarımızla onu anlamaya çalıştık. Onun dilinden anlamanın hem onun açısından hem bizim açımızdan yararlı olacağını biliyorduk. Kendi çabalarımızla eğitim vermeyi denesek de pek başarılı olamadığımızı anladığımızda bir yerden yardım almamızın doğru olacağını düşündük. Lila'yı sokaktan sahiplendiğimiz için biraz ürkek ve güvensizdi bu yüzden bağırarak, cezalandırarak verilen bir eğitimin hiçbir faydası olmayacağını biliyorduk .Araştırırken pozitif eğitimle tanıştık, Hande hanım'ı bulduk. öngörüşme yaptık ve doğru bir seçim yaptığımızı bir kez daha anladım. Görüşme sonrasında eğitime başladık. Eğitime başlamadan önce biraz endişelerimiz vardı lila 1 buçuk yaşındaydı ve Eğitim konusunda zorlanırsak, öğrenemezse, biz nasıl davranacağız, aramızdaki bağ nasıl olacak gibi... İlk dersi yaptıktan sonra çok rahatladık lila'nın komutu hemen kavrayıp yapabildiğini gördük. ona nasıl yaklaşmamız konusunda hande hanım'ın çok büyük bir katkısı var bize. bir canın dilinden anlamayı gösterdi ona inanmamız gerektiğini, güvenmemiz gerektiğini, fırsat vermemiz gerektiğini ve bu sayede lila ile aramızdaki bağın daha kuvvetli olduğunu düşünüyorum ve bir kez daha doğru bir seçim yapmanın mutluluğunu yaşıyorum bu yüzden Hande hanım'a minnettarız.

BÜŞRA NAZ AKASYA/ESKİŞEHİR

Pozitif izler akademisi... canınızın eğitimini aldırabileceğiniz en doğru secim. doğru davranış, doğru eğitimle başlar derler. Pozitif izler akademisi bu konuda en profesyonel eğitimi alabileceğiniz ve gönül rahatlığıyla da canınızı teslim edebileceğiniz en doğru adres. iyi ki seni tanımışız Hande ablamız. güzel yüreğinle her zaman bizlerle ol...

BEYHAN ERİCEK ÖZENLİ/ESKİŞEHİR

Hande ile oğlum Lokum sayesinde tanıştık, 3 aylık bir yaramazdı kendisi ... Temel itaat ve tuvalet eğitimi konusunda çalışıyor olmam sebebiyle profesyonel bir yardımla birlikte ilerlemek istedim. Hande’nin hem bana hem de Lokum’a büyük yardımları oldu. Hande’nin sevgiyle dolup taşan kalbi sayesinde aslında ne kadar zeki, öğrenmeye açık mükemmel bir çocuğum olduğunun farkına bir kez daha varmış oldum. Lokum çok nazlı bir çocuk aslında, defalarca pek çok sağlık sorunu yaşadık. Bağışıklık sistemi oldukça zayıf ve hassas bir çocuk. Ama neyse ki o anlarda da “Hande yardım!” demem bile yetti arttı. Bir eğitmenden çok, arkamızda hep bir ablamız, 2. Evimiz oldu. Hande'ye aslında daha çok “İmdat Hande” diyorum ben (: sevgisi, sabrı, ilgisi, emeği hiç eksilmedi. Benden daha çok sevinip heyecanlandığı ve yeri geldiğinde de üzüldüğü olmuştur hatta. Evet herkes işini maddi karşılık almak için yapar elbette ancak Hande için ön planda olanın hep maneviyat olduğunu gördüm ve bu yüzden ona minnettarım. Hande için sadece eğitmen demek; ona ve çalışma şekline haksızlık olur bu net. O yüzden iyi ki sen kanatsız melek. Hande ile hangi konuda çalışacak olursanız olun asla pişman olmayacağınız bir insan kendisi, işini hep profesyonelliğinin çizgisinden yapacağına inancım tam.

ASLI KORKMAZ/ESKİŞEHİR

Hande hanım'la 2015 yılında 5 tane yavruya yuva aradığım dönemde tanıştım. Öyle zor zamanlarda yetişmişti ki imdadıma hiç unutamam. Beni arayıp ''Şule hanım o yavrulardan birini sahiplenmek istiyor bir arkadaşım'' dediğinde dünyalar benim olmuştu. Bende yeri çok özeldir. Empati yeteneği gelişmiş gerçek bir can dostudur kendisi. Patili dostlarımızı gerçekten sever anlar. Bir çok köpekte tuvalet eğitimi, sosyalleşme, havlama sorunu gibi problemleri pozitif bir şekilde çözmesi ona olan güvenimi artırmış ve de bir işin sevilerek yapıldığında ne kadar güzel sonuçlar alınabileceğini göstermiştir bana. Gözünüz arkada kalmadan benim yaptığım gibi siz de patili dostlarınızı ona emanet edebilirsiniz.

ŞULE HANIM ÖZDEN/ESKİŞEHİR

Hande'yle yolculuğumuz, yollarımızın kesişmesi şanslı meleğim sayesinde oldu. Şanslı 4 günlükken annesi ışık oldu. O kadar minik, o kadar sevgi doluyku ki yapabilirim zannettim. O beni seçmişti yapmak zorundaydım zaten. Ama benim de ilk deneyimimdi ve çok zorlanıyordum. Takıntıları ve annesiz bir yavru olması sebebiyle davranış bozuklukları, o büyüdükçe büyüdü. Bir de benim tecrübesizliğim eklenince oldu kocaman bir sorun yumağı.
Ama handeyle tanışınca ve pozitif eğitim alınca neyi nasıl yapmam gerektiğini öğrenince ve şanslı'ya öyle davranınca her şey düzeldi ve şanslı'yla yaşamak çok keyifli bir hal aldı.Hande'yle dostluğumuz böyle oluştu.
HANDEYLE BİRLİKTE POZİTİF EĞİTİM ŞART. Çünkü bir defa koşulsuz sevgi akıyor gözlerinden. Dört ayaklı canlarımızın dilini biliyor ve çok güzel öğretiyor.
Teşekkürler sevgin ve emeğin için.

HÜLYA ORMAN/ESKİŞEHİR

Hande Hanım'dan aldığımız eğitim dün sona erdi. Eğitim sayesinde köpeğimiz Şurup'la daha mutluyuz ve huzurumuz yeride İyi ki Hande hanım var ve biz iyi ki Hande hanım'la tanışmışız. Sabrınızdan ve özverili calışmanızdan ötürü tekrar teşekkürler.

SALİH YAPRAK/GEBZE

3 evcilimin evdeki tuvalet sorununu, birbirlerine olan sabırsızlıklarını ve bastıramadıkları heyecanlarını, ayrıca dış ortamda diğer köpeklere saldırganlıklarını kısa sürede pozitif çalışma sistemiyle çözdüğü için Hande Hanım'a minnettarım. Ben ve evcillerim artık daha mutlu ve sosyalliz sizin sayenizde.

BURÇİN KASIM/ESKİŞEHİR

Miço adında bir evladımız var. Yalnız kalmaktan ve diğer köpeklerden korkuyordu. Hande Hanım ve onun güzel evlatlarıyla yollarımız bu sayede iyi ki kesişti. Miço Hande Hanım sayesinde yalnızlık korkusunu yendi ve onun evlatları sayesinde kendi cinslerinden korkmaması gerektiğini, korkmadığında ne kadar da kaliteli vakit geçirebileceğini öğrendi. Kalbiyle sevip vicdanıyla duyan Hande hanım ve ekibine koskocaman teşekkürler. İyi ki varsınız.

MERVE MERSİN/ESKİŞEHİR

Herkül 2,5 yıldır ailemizin bir parçası. Biz köpek bakımında deneyimsiz bir aile olarak 3 aylıkken aramıza katılmasını takip eden ilk yılımızda ona bilmeden çok yanlış alışkanlıklar kazandırmışız. Üstüne üstlük onu bir de şehir dışında 1 aylık bir eğitim kampına göndermiştik. Tek başına kaldığı hücresinde havlamaktan sesi kısılmıştı. Boğma tasma ile aldığı eğitimden de pek birşey kazandığını söyleyemem. Sonra Pozitif Köpek Eğitimi ve Hande ile tanıştık. Hande bize Herkül'ün ne kadar kolay öğrenebildiğini, pozitif davranışını pekiştirmenin olumsuz davranışını cezalandırmaktan çok daha kalıcı bir çözüm olduğunu gösterdi. En önemlisi de, Herkül'ü nasıl yönetebileceğimizi bize öğretti. Oldukça sık seyahat eden bir aile olarak Pozitif İzler Akademisi pansiyon hizmetinden de çok memnunuz. Biz uzaktayken Herkül için harika bir sosyalleşme imkanı oluyor. Onu götüremediğimiz yolculuklara emin ellerde olduğunun huzuru ile çıkıyoruz. İyi ki varsın Hande, iyi ki varsın Pozitif İzler Akademisi

TUBA ULUTAŞ/ESKİŞEHİR